Zemřelí hrdinové.

11. září 2011 v 13:09 | Lady A. |  Když přemýšlím...
Můžete s tím jít už všichni laskavě do háje? V čem byli ti tři lepší než obyčejní lidé, kteří normálně dennodenně umírají? Uměli hrát hokej, no a co jako?

Všichni jsou děsivě nešťastní, umřeli tři čeští hrdinové, které národ náš už nikdy mít nebude. Můžu vědět, čím že si ten titul hrdinové zasloužily? Zachránily snad dítě před padající zdí? Byli v nějaké válce, kde zachránily bezpočet životů? Dopadli nějakého vraha? Zachránili rodinu z hořícího domu? Ne, jen se občas objevily na stranách bulvárních plátků, vykašlali se na tu naši skvělou zem a odešli si za lepším… (a vymstilo se jim to)

Denně umírají větší hrdinové než tito tři (jejichž jména jsem poprvé viděla až po jejich smrti). Policisté, hasiči, vojáci, či jen obyčejní lidé při záchraně někoho jiného. Objeví se jejich jména na titulních stranách všech novin? Bude pro NĚ truchlit půlka republiky? Odpověď je snadná: NE. A proč? Odpověď je jednoduchá - protože nebyli slavní.

Skoro každý den se mě teď všichni ptají co si myslím o těch českých hokejistech. Moje odpověď je vždy naprosto jednoduchá: "Neznala jsem je, takže mi je to jedno. A kdyby byli dostatečně inteligentní, tak by z Ruska letadlem nikdy neletěli."
Věřím, že tato událost zasáhla jejich rodiny, přátele, avšak proč pro ně truchlí naprosto obyčejní lidé, kteří je nikdy nepotkali, nevěděli jací to byli lidé, nikdy si s nimi nezašli na pivo, nepromluvili si s nimi. Takže… proč z toho všichni dělají takovou komedii?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chii - chan Chii - chan | Web | 11. září 2011 v 21:00 | Reagovat

Mnozí lidé jen chtějí jít s davem, přičemž je jim to ve skutečnosti úplně jedno.
Ta zpráva mě jako lidskou bytost zarmoutila alespoň na chvíli, vždy, když se dozvím o smrti, není mi moc do smíchu, ale abych dělala okolo takové cavyky, to ne.
I naše nová učitelka z toho nadělala hotové drama.
Nikdo se mě na názor neptá, takže nikdo neví, co si myslím, což je jen dobře, jelikož jak znám své okolí, měli by mě za netvora.
Nikomu život nezachránili, jen se mlátili hokejkami na ledě. Ale to jim křivdím, minutu ticha si zaslouží jako každý člověk.
Ovšem kdyby bylo jednu minutu ticha vždy za jednoho člověka, celý svět by najednou utichl. A nejspíše by už tak zůstal.

2 alenakub alenakub | Web | 31. října 2011 v 13:13 | Reagovat

Amélie máš úplnou pravdu!!!!!!!!Smrt je vždycky krutá , ať umře slavný nebo jen obyčejný člověk!!!!!!!!Ale když umře obyčejný člověk , tak ani pes po něm neštěkne , jenom rodina smutní a někdy ani to ne!!!!!!! Ale když umře někdo slavný , tak se jde národ zbláznit, což mně taky rozčiluje!!!!!!!!! Myslím si , že bláznit by měli úplně někde jinde a úplně pro něco jiného!!!!! Tak se měj hezky a ať se ti daří!!!!!!! Tvé stránky jsem objevila úplně náhodou , ale máš mé sympatie!!!!!!! :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama